Пн-Пт з 09:00 до 18:00
сб, нд - вихідний
вул. Набережно-Лугова, 11
Подивитись на карті

Що робити, якщо не повертається ключ у замку запалюванняДата публікації:

Що робити, якщо не повертається ключ у замку запалюванняСіли за кермо і виявили, що ключ не повертається в замку запалювання? Це трапляється з кожним. І найчастіше - з банальних технічних причин. Гарна новина полягає в тому, що в більшості випадків подібну проблему можна усунути на місці. Причому у кожної з них є кілька варіантів вирішення.

Список основних причин

Існує безліч ситуацій, коли водієві не вдається завести двигун атво. Зокрема, ключ зазвичай не повертається через наступні випадки:

 • замок запалювання заблокований або замерз;
 • всередину замку потрапив бруд;
 • ключ пошкоджений або зношений;
 • зношені секрети замку.

Розглянемо детальніше кожну причину, а також відзначимо способи її вирішення.

Замок запалювання заблокований

У будь-якого авто є механізм блокування керма і замка запалювання. Він передбачений, щоб знизити ризик викрадення автомобіля. У сучасних авто застосовується як електронний блокіратор рульового вала (наприклад, в Мерседес), так і механічний.

Без зняття цого блокування і включення запалювання автомобіль не заведеться. Втім, вирішити дану проблему можна самостійно. Якщо вийде - замок розблокується. Для цього вам потрібно:

 • вставити ключ;
 • легкими рухами ключа вгору-вниз, вперед-назад спробувати прокрутити замок, при цьому знявши натяг на рульовий вал. Для цього іноді потрібно відвести кермо трохи в сторону, щоб з'явився люфт.

Коли знайдете потрібне положення - ключ провернеться. І в підсумку вдасться запустити стартер. Не потрібно повторювати цю «процедуру» часто, так як це привіт до остаточного зносу замку. Вихід простий - обов'язково рекомендуємо відвідати майстерню. У центрі Смарткей Вам нададуть послуги по перекодуванні замку.

Якщо таке рішення є складним - є інший варіант. Ви можете звернутися в наш сервіс Smartkey і замовити виїзд майстра. У подібних випадках послуга виконується швидко і коштує недорого.

Попадання сміття в замок запалювання

Нерідко всередину замка потрапляє всяке сміття. Особливо - якщо раніше його змащували. Адже масло та інші рідини сильно притягують бруд, якаий згодом призводить до заїдання замку.

Самостійно видалити її можна за допомогою балончика WD-40. Для цього треба направити струмінь в замок і чекати, поки краплі даного засобу не стануть чистими. Але пам'ятайте - WD-40 це не мастило !! Це агресивний засіб, який використовується в замку в якості «швидкої допомоги» з подальшим ремонтом і чищенням замку. Краще для цих цілей використовувати спеціальні сухі мастила. Але, такого професійного мастила може і не виявитися під рукою. Тоді як мастило використовуються масла і аерозолі для замків. Вони можуть мати відповідні позначення (фото1).

Спрей для замка запалювання

В ідеалі тут потрібна професійна чистка. Замок розбирається і ретельно очищається від бруду. Тому найкраще рішення даної проблеми - звернутися в наш сервіс SmartKey і замовити ремонт замку запалювання.

Знос ключа

У міру експлуатації ключ виходить з ладу. Найчастіше - зношується.

Найпростіше рішення в подібній ситуації - використовувати резервний ключ. Ним Ви легко заведете машину.

Відновлення ключів FORD

Якщо його немає - можна спробувати щастя з зношеним ключем. Якщо пощастить - він потрапить в «секретку», та двигун заведеться.

Якщо попередні варіанти відпадають, тоді можете звернутися в наш сервіс і замовити відновлення ключа. Коштує послуга недорого, так і виконується досить швидко.

Пошкодження ключа

Іноді ключ може деформуватися. Наприклад, погнутися. В принципі, можна спробувати випрямити його самостійно. Молоток використовувати небажано (хіба що з дерева або гуми). Але майте на увазі - тут дуже високий ризик зламати ключ.

Більш розумним рішенням буде звернутися в нашу компанію SmartKey і замовити ремонт ключа. Якщо він цілий - послуга обійдеться недорого.

Якщо ж майстер визначить, що ремонт неможливий, тоді залишиться єдиний варіант – виготовлення автоключів.

Зношені секрети замку

При тривалій або частою експлуатації замка запалювання зношується не тільки автомобільний ключ, а й замок автомобіля. Поломка посилюється, якщо її не виправити оперативно. Вирішується проблема або заміною замків, що дуже дорого. Або, як альтернатива, застосовується перекодування замка із заміною всіх секретів. Перекодований замок прослужить довго і без проблем, так як в ньому будуть замінені всі основні блокують елементи.

Висновки

Як бачите, причин, за якими ключ не провертається в замку, досить багато. Вирішити їх можна як самостійно, так і скориставшись допомогою професіоналів. Але в більшості випадків самодіяльність не дає потрібних результатів, а то і зовсім закінчується плачевно.

Тому в подібних ситуаціях найкраще звертатися в наш сервіс SmartKey. Робити для цього майже нічого не треба - достатньо зателефонувати і записатися на обслуговування. У разі складних ситуацій викликати майстра і дочекатися його приїзду. Він вирішить проблему в лічені хвилини (і за прийнятною ціною), після чого ви зможете спокійно їхати у своїх справах.

Поширені запитання

Для початку потрібно встановити причину по якій він не повертається:

 • Ключ в запалюванні повернутий не до кінця проти годинникової стрілки і двигун не вимкнений;
 • Заблоковане кермо може привести до блокування ключа в запалюванні;
 • Ключ у замку запалювання зламався;
 • Якщо немає проблем з самим ключем то проблема може бути пов'язана з циліндром замку і його личинками;
 • Забруднення замку запалювання;
 • Ключ, через зношування, може не збігатися з личинками замку

Якщо причина в блокуванні керма то Вам потрібно злегка покрутити кермо з одного боку в інший бік при цьому трохи натиснув на ключ, як тільки кермо розблокується Ви зможете витягти ключ із замка запалювання.